Fantasztikus meccsen, óriásit küzdve szereztünk pontot!

Izgalmas és szórakoztató OB I-es mérkőzésen, szebbnél szebb gólokat szerezve bravúros, 11–11-es döntetlent értünk el a III. Kerületi TVE ellen.

A vendégek legjobbja, Kisteleki Dóra nyitotta a gólok sorát, majd Forgács gyorsan növelte a különbséget, ezért nagyon sajnáltuk, amikor Mchunu szép ejtése nem jött be. Annak már jobban örültünk, hogy egy fővárosi támadáson belül kétszer is velünk volt a kapufa, de sajnos Lengyel Anett pattintott lövése is így végezte a túloldalon. Miklós Réka büntetőjével így is sikerült szépíteni, de a vendégek ezután megléptek, 1–4-es hátrányban vártuk a folytatást.

A második negyedben Gyöngyösi Boglárka védései után járt a taps, majd Lengyel Dominika szép gólja is jutalmat kapott. Sajnos Rompos Dóra hiába lőtt nagy helyzetből, bravúrral hárították a próbálkozását, Petőváry pedig növelte a különbséget. Csapatkapitányunk válaszolt, Lengyel Dominika az előző találatát is felülmúlva lőtte ki a felső sarkot, majd magabiztos ötméteresével döntetlenre (3–3) hoztuk a második játékrészt.

A nagyszünet utáni első akciót Ármai Zita góllal zárta, így már csak kétgólos volt a különbség (5–7), ez nagyon kellett! Mi több: egy szépen végigjátszott akció utolsó mozzanataként Bicskei Réka gyönyörű góllal jelentkezett. A gólszépségverseny folytatódott, Miklós Réka fantasztikus ejtése a meccs addigi legszebb jelenete volt. A túloldalon Gyöngyösi bravúrral védett, de Bicskei Réka lövésénél a kapufa megakadályozta az egyenlítést.

Lengyel Dominika is szerzett gólt ejtésből, majd jött a pillanat, amiért nagyon megdolgoztunk: Rompos Dóra egyenlített! (9–9). Sajnos a folytatásban két góllal elment a III. Kerületi TVE, de nem adtuk fel, küzdöttünk tovább, Bicskei Réka pedig centerből szépített. (10–11). Lengyel Anett egy akciónk utolsó másodpercében lőtt higgadtan, bele is csapott a vízbe örömében, ugyanis egyenlítést ért a megmozdulás.

Az utolsó másodpercben Lengyel Anett lőtt a győzelemért, sajnos sikertelenül, de így is bravúros eredményt értünk el a 11–11-es döntetlennel! Szép volt, lányok!

Szeged SZTE–III. Kerületi TVE 11–11 (1–4, 3–3, 3–2, 4–2)
Női vízilabda OB I, 13. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 50 néző. Vezette: Kollár, Debreceni.
Szeged SZTE: Gyöngyösi – Lengyel A. 1, Tóth, Árkosy, Lengyel D. 4, Bicskei 2, Miklós 2. Csere: Mchunu, Rompos 1, Korom, Ármai 1. Megbízott edző: Lakó Gábor.
III. Kerületi TVE: Pápai – Crittenden 3, Pap 1, Kisteleki 1, Forgács 1, Illés 1, Petőváry 3. Csere: Hajdú, Rajkort, Szűcs, Drávucz 1, Szentkereszti. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 10/3.
Ötméteresből: 2/2, ill. –.
Kipontozódott: Tóth.

Fotó: Vidovics Ferenc.

Ha a csapat híreiről mindig értesülni szeretnél, kövess minket a Facebookon és az Instagramon!

Szombat este újabb hazai rangadó!

Szombaton 19 órától az újszegedi sportuszodában a III. Kerületi TVE ellen játszunk OB I-es rangadót. A belépés ezúttal is ingyenes, várjuk a szurkolókat!

A hét második fontos derbije vár ránk! Miután magabiztos győzelmet arattunk a Tatabánya ellen, újabb rivális érkezik: szombaton 19 órától a III. Kerületi TVE együttesét fogadjuk az újszegedi sportuszodában.

Múlt héten a Fradi elleni harmadik és negyedik játékrészben nyújtott teljesítmény nagyon biztató volt, majd szerda este végig koncentrálva, remek hozzáállással gyűjtöttünk be fontos bajnoki pontokat, a csapat tehát jó formában van. Mindent megteszünk, hogy ez így is maradjon, gőzerővel készülünk a szombat esti összecsapásra.

– Egy alaposan megerősödött csapatot várunk, ezért is sajnálom, hogy betegség miatt lehetnek hiányzók a keretünkben. A lányok rendkívül motiváltan edzenek, megérdemelnék, hogy meglepetést szerezzenek, remélem, hogy ez össze is jön – mondta vezetőedzőnk, Varga Tamás.

Ahogy megszokhatták, ezúttal is ingyenes a belépés, szombaton 19 órától minden érdeklődőt szeretettel várunk az újszegedi sportuszodában! Kell a biztatás!

A III. Kerületi TVE elleni találkozóról csapatkapitányunk, Lengyel Dominika nyilatkozott hagyományos beharangozó videónkban.

Fotó: Kuklis István (Délmagyarország)

Sima sikert arattunk a Tatabánya ellen!

Magabiztos, 12–5-ös győzelmet értünk el a Tatabánya elleni hazai OB I-es bajnoki mérkőzésen.

A két fél legutóbbi kupamérkőzése alapján esélyesnek számítottunk a Tatabánya elleni OB I-es derbin, de ilyen sima kezdésre így sem számítottunk: Lengyel Anett megúszás után ziccerből szerzett vezetést, majd Ármai Zita találatával gyorsan 2–0 állt az eredményjelzőn. Zink egy távoli lövéssel ugyan szépített, de már az első negyed után nyugodtak lehettünk, a folytatásban ugyanis Tóth Petra centerből volt eredményes, majd Korom Réka egy szépen végigjátszott akcióra tett pontot.

A második negyedben Bicskei Réka is villant center pozícióban, Lengyel Anett szép távoli löketével pedig már 6–1-re vezettünk mindössze 11 perc után. Innentől már nyugodtan játszhattunk, ráadásul tovább nőtt a különbség, hiszen Miklós Réka ötméterest értékesített, majd Mchunu Hlengiwe is feliratkozott a gólszerzők közé.

A félidő után nem kellett sokat várni az újabb találatainkra, Korom Réka és Ármai Zita lövése is tapsot érdemelt. A szünetig egy tatabányai gól kozmetikázta az állást, a hajrában csak a különbség volt kérdéses. Csapatkapitányunk, Lengyel Dominika a hetedik mezőnyjátékosunk volt, aki gólt jegyzett, majd Mchunu egy megúszás után szerezte az utolsó találatunkat, végül a Tatabánya szépített.

Sajnos az utolsó akció előtt bosszantó jelenetet láttunk: Varga Tamás a kispadunk felé fogalmazott meg egy kritikát, majd érthetetlen módon kiállították. Reméljük, hogy megvizsgálják a jelenetet, hiszen így a szombaton 19 órakor kezdődő, szintén fontos, III. Kerületi TVE elleni hazai rangadón kellene nélkülöznünk vezetőedzőnket.

Szeged SZTE–Tatabánya 12–5 (4–1, 4–2, 2–1, 2–1)
Női vízilabda OB I, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 50 néző. Vezette: Rubos, Kádár.
Szeged SZTE: Trifán – Miklós 1, Lengyel A. 3, Bicskei 1, Lengyel D. 1, Mchunu 1, Tóth 1. Csere: Gyöngyösi (kapus), Ármai 2, Korom 2, Árkosy, Rompos. Vezetőedző: Varga Tamás.
Tatabánya: Zirighné Sós – Zantleitner N. 1, Jenei 1, Regős, Tátrai 1, Zink 1, Keresztes. Csere: Marsi (kapus), Zöld, Vaszari 1, Zantleitner H., Orbán. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 4/1.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.
Kiállítva: Varga Tamás (32. p.).

Fotó: Karnok Csaba (Délmagyarország)

Ha a csapat híreiről mindig értesülni szeretnél, kövess minket a Facebookon és az Instagramon!

Szerda este hazai rangadó!

Szerdán 20 órától az újszegedi sportuszodában a Tatabánya ellen vívunk OB I-es rangadót. A belépés ezúttal is ingyenes, várjuk a szurkolókat, ezen a fontos meccsen különösen kell a biztatás!

A hazai rangadók hete vár ránk az OB I-ben, hiszen egymás után két élvonalbeli derbit játszunk az újszegedi sportuszodában: szerdán 20 órától a Tatabánya, szombaton 19 órától pedig a III. Kerületi TVE lesz az ellenfelünk.

A közvetlen riválisok közül előbb az a Tatabánya érkezik, amelyet ebben a szezonban kétszer is legyőztünk: a bajnokságban szoros, a magyar kupában pedig sima sikert arattunk.

– A kupában elért győzelem szép eredmény volt, de egy másodpercig sem becsülhetjük le ellenfelünket – hangsúlyozta a vezetőedzőnk, Varga Tamás. – A hatgólos különbség akkor reálisnak tűnt, ráadásul most hazai pályán játszunk, de senki sem ugorhat úgy a medencébe, hogy újra sima siker vár ránk. A győzelem a cél, nem is lehet más, de ezt csak alázattal, komoly koncentrációval érhetjük el – figyelmeztetett a tréner.

A Ferencváros elleni főpróba jól sikerült, hiszen a félidő után olyan teljesítményt nyújtottunk, amellyel nem lenne gond a fontos győzelem elérése.

– Ott kell folytatnunk, ahol a Fradi ellen abbahagytuk. Minden támadásnál és védekezésnél úgy kell figyelnünk, mintha 0–0 lenne az állás. Ha nem így lesz, akkor nagyon nehézzé tehetjük magunknak a meccset – véli a mester.

A belépés ezúttal is ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A Tatabánya elleni találkozóról Rompos Dóra nyilatkozott hagyományos beharangozó videónkban.

Így kell folytatni, lányok!

A Ferencvárosi TC vendégeként 16–10-es vereséget szenvedtünk a női vízilabda OB I-ben, a mérkőzés második fele biztató volt a fontos hazai derbik előtt.

Ott kell folytatnunk, ahol abbahagytuk – röviden így lehet értékelni az FTC elleni idegenbeli mérkőzésünket a jövő heti hazai rangadók fényében. Felnőtt csapatunk ugyanis a félidő után rendkívül biztatóan szerepelt a Népligetben, az akkor látott védekezés és támadás már nyerő lehet az előttünk álló fontos OB I-es bajnokikon.

Szerdán a Tatabánya, majd szombaton a III. Kerületi TVE lesz az ellenfelünk az újszegedi sportuszodában – a belépés ezúttal is ingyenes lesz! – , így a Fradi elleni összecsapás remek felkészülési lehetőség volt, amellyel éltünk is, ezt vezetőedzőnk nyilatkozata is megerősíti.

Varga Tamás: – Az utolsó két negyedben úgy játszottak a lányok, ahogy elvárható a követező két mérkőzésen. Három-négy elkerülhető gólt kaptunk az első két negyedben, de utána jobb lett a védekezés, mindkét kapusunk jól védett. Összességében pozitívan értékelem a mérkőzést, abszolút elérte a célját.

FTC–Szeged SZTE 16–10 (4–1, 6–3, 3–1, 3–5)
Női vízilabda OB I, 11. forduló. Budapest, Népliget, 100 néző. Vezette: Fodor, Bujka.
FTC: Csehó-Kovácsné Kasó – Máté, Muzsnay 3, Illés, Huszti, Tóth Cs. 3, Ráski 5. Csere: Neszmély (kapus), Petik 2, Krénusz, Pőcze 2, Mata, Ramocsai, Gémes 1. Vezetőedző: Béres Gergely.
Szeged SZTE: Trifán – Miklós 1, Lengyel A., Bicskei 1, Lengyel D. 3, Mchunu 2, Tóth P. 1. Csere: Gyöngyösi (kapus), Árkosy, Rompos, Pádár, Korom 2. Vezetőedző: Varga Tamás.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 10/1.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/0.
Kipontozódott: Huszti, ill. Rompos.

A Fradi otthonában lesz hazai rangadóink főpróbája

Szombaton 11.30-tól a Ferencváros otthonában vívunk OB I-es bajnokit. A fővárosi találkozón már a következő két összecsapásunkra készülünk, hiszen jövő héten két riválisunkat is fogadjuk Szegeden.

A jövő hét nagyon fontos időszak lesz egyesületünk számára, hiszen OB I-es csapatunk riválisokat fogad: szerdán a Tatabánya, szombaton pedig a III. Kerületi TVE lesz az ellenfelünk az újszegedi sportuszodában. A rangadók hete előtt nem pihenünk, hiszen szombaton 11.30-tól vár ránk a Ferencváros.

A zöld-fehérek otthonában természetesen a helytállás mellett a gyakorlás lesz a cél, igazi főpróba ez a meccs, remek lehetőség a taktikai elemek csiszolására.

– Attól, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, és a jövő hét van fókuszban, igenis oda kell tenni magunkat, keményen kell játszanunk. Hiú ábrándjaink ettől nincsenek a győzelem kapcsán, de a tisztességes helytállás minimális cél. Éles helyzetben, remek ellenféllel szemben gyakorolhatjuk azokat az elemeket, amelyek az e heti edzéseken terítékre kerültek, ez a lehetőség kiválóan szolgálja jövő heti terveinket – nyilatkozta vezetőedzőnk, Varga Tamás.

A Fradi elleni találkozóról Ármai Zita nyilatkozott hagyományos beharangozó videónkban.

Szépségdíjas bravúrjaink is voltak

Az újszegedi sportuszodában a két Európa-bajnoki bronzérmes játékossal felálló BVSC-től 13–3-ra kaptunk ki az év első OB I-es mérkőzésén.

A találkozó első találatát ötméteresből kaptuk, majd a BVSC megduplázta előnyét, de részünkről is volt miért dicsérni a lányokat. Az első negyedben nem is kaptunk több gólt, egyre pontosabb és harciasabb lett a védekezésünk, viszont a szünetig nem tudtunk felzárkózni.

A folytatásban a vendégek tovább növelték előnyüket, de ez volt a papírforma, Gyöngyössy Anikó és Leimeter Dóra személyében a fővárosiaknál két Európa-bajnoki bronzérmes játékos is szerepelt. Trifán Dóra közel volt egy nagy bravúrhoz, Mihály Kinga ötméteresét majdnem kapufára tornázta.

A 14. percben megtört a jég, Bicskei Réka talált be a részünkről, nem is akárhogyan: centerből, háttal a kapunak, csavarral volt eredményes, járt is a vastaps a szépségdíjas gólért.

Lengyel Dominika kapufájánál bosszankodtunk kicsit, Bicskei ejtésénél pedig nem is hittünk a szemünknek, a labdát a kapu torkából piszkálta ki egy zuglói mezőnyjátékos. Gyöngyösi Boglárka ötméterest hárított, ezért is járt az elismerés.

A kapufa többször velünk volt a harmadik negyedben, majd Melody remek lökettel szépített, sőt, Tóth Petra egy jól megjátszott akció végén lőhetett üresen kapura, így ő is betalált.

Az utolsó játékrészben sokáig nem láttunk gólt, ami a védekezésünket dicséri, de a fővárosiakét is, sajnos távol tartottak minket a kaputól. A BVSC végül 13–3-ra nyert, helytálltunk az év első mérkőzésén.

Szeged SZTE–BVSC 3–13 (0–2, 1–4, 2–4, 0–3)
Női vízilabda OB I, 10. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 50 néző. Vezette: Bereczki, Pásztor.
Szeged SZTE: Trifán – Miklós, Lengyel A., Bicskei 1, Lengyel D., Mchunu 1, Tóth P. 1. Csere: Gyöngyösi (kapus), Árkosy, Korom, Rompos, Pádár, Hasznos. Vezetőedző: Varga Tamás.
BVSC: Tóth E. – Farkas K. 1, Farkas T., Mihály 1, Leimeter 3, Kele 2, Gyöngyössy 1. Csere: Doroszlai (kapus), Fekete, Alaksza 1, Utassy 2, Koncz, Takács 2, Király. Vezetőedző: Petrovics Mátyás.
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 3/1.
Ötméteresből: –, ill. 5/4.

Meccsnap! Hazai bajnokival nyitjuk az évet

Ma 18 órától idei első tétmérkőzését vívja OB I-es csapatunk: az újszegedi sportuszodában a BVSC-t fogadjuk, a belépés ingyenes!

Vége a téli szünetnek, ismét beindul az élvonalbeli bajnokság: ma teljes fordulót rendeznek az OB I-ben, ez lesz az év első játéknapja. Az esztendőt hazai pályán kezdjük: 18 órától a BVSC-t fogadjuk az újszegedi sportuszodában. Ahogy szurkolóink megszokhatták ebben a szezonban, a belépés ezúttal is ingyenes, minden drukkert szeretettel várunk!

– Speciálisan nem készültünk a mai ellenfélre, hiszen ebben a hónapban a Tatabánya és a III. Kerület elleni hazai összecsapásokra kell koncentrálnunk. Ezen a meccsen próbáljuk újra összerakni a saját játékunkat – mondta a találkozóról Varga Tamás vezetőedző. – A héten volt kétkapus edzés és taktikai tréning, így az erőállapotunk mellett a felállásunk is kezd alakulni a legfontosabb derbikre. 11 nap múlva jön a Tatabánya, akkorra kell elérni a csúcsformát, a BVSC elleni találkozó egy kiváló felkészülési állomás lesz ehhez – nyilatkozta trénerünk.

A téli szünetről és a BVSC elleni találkozóról Korom Réka nyilatkozott hagyományos beharangozó videónkban.